گردشگری

اسپانیا کشوری رویایی در اروپا

0

 اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و از پنج کشور بزرگ اروپاست  با وسعت 505992 کیلومتر مربع به شمار میرود.

200 سال پیش از میلاد حاکمیت به دست رومی ها بود که به نام هیسپانیا نام گرفته است.در جنوب شبه جزیره ایبری که قدیمی ترین شهر اروپاست شهر قادس که فینقی ها به وسیله کارتاژها از بین رفتند . آنها بخاطر اختلاف و درگیری های زیاد با روم باستان به اندلس پایتخت قادس را به امپراتوری روم واگذار کردند.

  در قرون وسطی توسط  قبیله های ژرمن و مورها متصرف شد . بعد از مدت های با ازدواج های بین حکومتی و اتحاد بین قبایل که توسط موروهای مسلمان در سال 1492 اسپانیا به عنوان یک کشور شکل گرفت.

نخستین فاتحان قاره آمریکا بودن که با امپراتوری جدید و پر قدرت جهان تبدیل شدن. میراثی گرانبها از زبان اسپانیایی درنقاطی از آمریکا بجا مانده است.کشور اسپانیا تحت قانون اساسی پادشاهی که نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را در دست دارد و دارای سطح بالایی از استاندارد زندگی است. از نظر وسعت 51 کشور جهان است. از شما فرانسه و آندورا ، در غرب پرتغال، در جنوب جبل الطارق و مراکش همسایگان اسپانیا می باشند و از شرق دارای مرز دریایی با دریای مدیترانه و از غرب و شمال با اقیانوس اطلس است.

 این کشور عضو : سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا است.

همراهان گرامی شما می توانید با مراجعه به سایت سفرتیک که یک سایت رزرو بلیط هواپیما است ارزان ترین نرخ هارا داشته باشد علاوه بر خرید بلیط هواپیما شما میتوانید از تور های ما هم دیدن کنید

روز های مهم در کشور اسپانیا

اگر به دنبال سرگرمی یا گردش در اسپانیا هستید خیلی راحت میتوانید گردشی رایگان در اسپانیا داشته باشید .در صورتی که همه احساس میکنند کسانی که تور اسپانیا میروند افرادی ثروتمند هستند . اما با انتخاب زمان درست برای مسافرت به اسپانیا میتوانید مانع بازدید از کشور تاریخی  را از سر راهتان بردارید. شما علاوه بر زمان  میتوانید با خرید بلیط هواپیما از سفرتیک هزینه های خود را کم کنید پیشنهاد ما این است اگر دنبال تور اسپانیا میگردی به صفحه تور سفرتیک یه سری بزن .

بیشترموزه های اسپانیا یک روز در هفته یا ماه بازدید رایگان ارائه میشود. به عنوان مثال موزه های اسپانیا در تعطیلات زیر رایگان است ، از جمله :

12 اکتبر : روز اسپانیا

6 دسامبر : روز قانون اساسی

2 مه ( فقط مادرید) : تعطیلات عمومی

18 مه : روز جهانی موزه

12 سپتامبر (تنها مادرید) :  noche en blanco

12 سپتامبر (فقط  مادرید در طول شب) :  noche en blanco

24 سپتامبر (فقط کاتالونیا ) : تعطیلات عمومی

اما بعضی از موزه ها روز های بیشتری را جهت رایگان بودن اعلام کردن .

گردشگری اسپانیا رایگان و هیجان انگیز

Museo de Reina Sofia

یکی از گالری های مدرن هنری جهان در مادرید است به نام رینا صوفیاموزه سده بیستم میلادی  اسپانیاست . که برای مدت زمان مشخص میتوانید به صورت رایگان از آثار سالوادور دالی و پابلو پیکاسو و از جمله شاهکار دوم گورنیکا را مشاهده کنید

.بازدید رایگان : دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه ۷ صبح  تا ۹ بعد از ظهر، یکشنبه ۱:۳۰ صبح تا ۷ صبح موزه در روز سه شنبه تعطیل است.

Museo del Prado

اولین گالری هنری اسپانیا موزه دل پرادو که اثاری از بهترین های هنر اسپانیا در ان به نمایش گزاشته شده است. از سده 12 تا اوایل سده 19 میلادی که بر پایه کاکسیون سلطنتی اسپانیا بنا شده است.که به عنوان موزه نقاشی و مجسمه تاسیس شده است.

بازدید رایگان : دوشنبه تا شنبه ۶ بعد از ظهر تا ساعت ۸ و یکشنبه و تعطیلات از ساعت ۵ صبح به ۰۷:۰۰

Museo de Thyssen-Bornemisza

مجموعه ای از نقاشی های گران بها که اثارش که تاریخچه ای بیش از 800 سالاز هنر غرب را در خود دارد. اثاری از هنرمندان و اساتید مشهور از جمله پیکاسو، تیتیان در بر دارد.

موزه ای خصوصی از هنر کلاسیک و مدرن در مثلت طلایی مادرید.

Museo Tiflológico

قبل از ورود چشمانتان را ببندید تا با حس لامسه نقاشی هارو درک کنید. این موزه نقاشی های مشهور رابه صورت خیلی عجیب و جذاب پرینت های 3 بعدی نقاشی های معروف را به نمایش گذاشته که با امکان لمس تصاویر میتوانند با تابلوها ارتباط برقرار کنند. که توسط انجمن نابینایان اسپانیا پشتیبانی میشود.همیشه ورود به این مجموعه رایگان است.

Chamberi

ایستگاه متروی چمبری که در بخش شمالی  شهر قراردارد گردشگران تورهای اسپانیا اطلاعات نداردند. این ایستگاه برای قبل از دهه 1960 فعالیت داشته است و الان تعطیل شده . دکه های فروش بیلط و تبلیغات و سکوهای آن بر جا مانده که بازدید ان رایگان و شمارا به سفری تاریخی به گذشته نه چندان دور میبرد.

بازدید رایگان : هر روز بجز دوشنبه ها ، از زمانی که تعطیل شده است.

Madrid’s Museo Taurino

گاوبازی ، ورزش سنتی اسپانیا نبردی نا برابر میان گاوبازان (ماتادورها) و گاوهای نر که فرجامشان مرگ بود.تاریخچه میدان گاوبازی به سیرک رم باستان برمیگردد. معروف ترین ماتادور به نام مانولته که در محله پلازا دل کنده دپریگو یک محله قدیمی به نمایش گزاشته است. در این موزه برخی از مجسمه های گرانبهار مانند سرگاو و لباس های خون آلود ماتادور ها  که در جنگ نابرابر کشته شده اند. که در سال 1929 افتتاح شده و میدان گاو بازی با بنایی نئو کلاسیک در سال های 1850 تا 1860 ساخته شده. اگر در ماه مارس به تور اسپانیا میروید میتوانید شاهد یک گاو بازی حرفه ای باشید.بازدید این موزه همه روزه رایگان است.

El Parque del Buen Retiro

پارک رتیرو مرکزی ترین و معروف ترین پارک مادرید که مانند نگینی سبز بر شهر است. در میان درخیات سبز و انبوه این پارک میتوان به کاخ کریستال رسید که در این سازه شیشه ای معمولا نمایشگاه های هنر مدرن موقتی بپا میشد.

 یک باغ گل رز نا شناخته دارد و در قسمت شرقی پارک باغی حصار کشی شده که طاووس های خود نمایی میکند.

دبی از روستا تا مدرنیته – مجله گردشگری سفر تیک

مقاله قبلی

یزد شهری با قدمت چندساله

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *